Uziemienie ujemne

Uziemienia elektrostatyczne są niezwykle ważnym elementem w sektorze i transporcie łatwopalnych alkoholi również indywidualnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny montuje się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie powraca do ponad 400 wypadków spowodowanych dokładnie tymi działaniami. Zapłony, pożary, i nawet wybuchy to całkowicie realne niebezpieczeństwo, którego osobę ma każdy zdrowo myślący pracownik oraz manager w sfery.

Tutaj z dopłatą przychodzą nam mechanizmy oraz style uziemień elektrostatycznych. Ich wystąpienie w zasadzie prowadzi się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do celu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbytu jest wielka część ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, umieszczane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają oraz na monitorowanie uziemienia w czasie rzeczywistym. W połączeniu z drugimi urządzeniami mogą nie dopuszczać do dozowania materiału czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazję, zamykając zawór czy wlew, co jest cenne w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego standardu rozwiązania często kojarzy się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach robiących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest niemożliwy do pełnego ograniczenia proces zawierania się powierzchni materiałem. Pewno to zrobić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Traktuje zatem nie tylko urządzeń, ale te pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.