Urzadzenie diagnostyczne jaltest

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego wykonanie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w punkcie wykrycia zmian, jakie mogłyby oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego rodzaju.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego przygląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i widzenie go na indywidualnym ekranie, a ponadto zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak a do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.